بدون شک تجربه‌ نوشیدن یک قهوه خوب، تنها به جنس قهوه یا نوع ساخت آن نوشیدنی مرتبط نیست. در دنیایی که تمام عکس‌ها و تصاویر به سرعت در سراسر اینترنت پخش می‌شوند بی گمان زیبایی از ملاک‌های پررنگ برای به‌دست آوردن یک تجربه خوب از نوشیدنی ما است. در این مطلب به تاریخچهی هنری می‌پردازیم که تلاش آن بر منحصر به فرد کردن لیوان قهوه‌ی شماست!

تاریخچه لته آرت

امروزه لته یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در سراسر جهان به شمار می‌رود. نوشیدنی منحصر به فردی که بر پایه‌ی اسپرسو، شیر بخار دیده و فوم شیر، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شروع یک روز دلچسب است‎‌.
لته ارت تلفیقی از هنر و تکنیک است. کار با قهوه و مایکروفوم شیر. تکنیکی که باریستا از آن استفاده می‌کند تا طرح و نقش زیبایی را بر روی سطح لته یا کاپوچینوی شما رقم بزند. تصاویر و نقوش بر اساس تفاوت رنگ میان مایکروفوم سفید رنگ شیر و کرم قهوه‌ای‌ رنگ اسپرسو به وجود می‌آیند.
جذابیت و چشم‌ نواز بودن یک لته آرت می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر از خوردن یک لیوان قهوه را در خاطر ما تداعی کند و توانایی یک باریستا کاربلد را به رخ بکشد.

اولین لته ارت در کجا و چه زمانی خلق شد؟
باید به این موضوع اشاره کنیم که تاریخچه لته آرت ارتباط بسیار تنگاتنگی با تاریخچه اسپرسو دارد. اولین اسپرسوها در سال‌های آغازین قرن بیستم در کشور ایتالیا ساخته شدند.از این رو میتوان ایتالیا – چکمه اروپا را مهد و خاستگاه اسپرسو و نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو همانند لته دانست. این نوشیدنی‌ها به سرعت راه خود را در سراسر جهان باز کردند و طولی نکشید تا بوی خوش قهوه در کافه‌های تمام نقاط جهان پخش شد.
گرچه می‌توان گفت نشانه‌هایی از لته آرت‌های ابتدایی به طور همزمان در کشورهای مختلف جهان ظهور کرده است اما اتفاق نظر بر این است که ریشه و زادگاه این هنر در همان کشور ایتالیا است.

گسترش محبوبیت لته آرت

پیش‌تر گفتیم لته آرت برای نخستین بار در ایتالیا به وجود آمد ولیکن رونق و رواج آن و محبوبیت پیدا کردن لته آرت در میان مردم، برای اولین بار در ایالت سیاتل آمریکا حاصل شد!

این اتفاق را مدیون ذوق و استعداد دیوید شومر هستیم که در کافی شاپ کوچک خودش در این ایالت به نام «اسپرسو ویواچی»(Espresso Vivace) مشغول به کار بود. در اواخر دهه ۱۹۸۰ شومر پیاده سازی طرح‌ها و اشکال مختلف را بر روی لیوان‌های قهوه شروع کرد. او نهایتا در سال ۱۹۸۹ موفق شد تا «الگوی رزتا»(Rosetta pattern) یا همان گل رز را بر اساس یک تصویر که در کافه‌ای ایتالیایی به نام کافه ماتکی، دیده بود کامل کند و شیوه و طرح کامل و بی نقصی را ارائه کرد.
پس از اینکه هنر شومر با استقبال مشتریانش روبرو شد او تصمیم گرفت تا تکنیک و طراحی‌های خود را تکمیل کند و آن را با دیگر باریستا ها به اشتراک بگذارد. سپس دوره‌ای آموزشی تحت عنوان «کافه لته آرت»(Caffe latte art) افتتاح کرد. لته آرت خیلی سریع در تمام ایالت سیاتل و بعد از آن در سایر نقاط ایالت متحده آمریکا طرفدار پیدا کرد و از طریق آمریکا به سراسر نقاط جهان گسترش یافت. در همان زمان لوئیجی لوپی ایتالیایی و شومر با یکدیگر چندین ملاقات‌ اینترنتی داشتند و فیلم‌ها و ویدئو‌هایی را که از لته آرت و طراحی‌ بر روی کاپوچینو ضبط کرده بودند را با هم به اشتراک می‌گذاشتند. لوئیجی لوپی در آن دوران زمان زیادی برای ارتقا دادن این هنر و رشد و گسترش آن صرف کرد و همچنین او متد‌ها و تکنیک‌های بسیار زیادی را اختراع کرد از جمله تکنیک «گل لاله» که آن را در طی نمایشگاهی در MUSETTI (2004) به تمام علاقمدان به قهوه و باریستاها معرفی کرد.

و در نهایت باید بگوییم که…

امروزه لته ارت به عنوان ملاکی برای سنجیدن مهارت و تجربه‌ یک باریستا خوب به شمار می‌رود و همچنین برای کسی که می‌خواهد تجربه دلپذیری از نوشیدن یک لته یا کاپوجینو را داشته باشد نیز لته آرت و زیبایی فنجانش اهمیت بسیار زیادی دارد! لته آرت در طی این سال‌ها به یکی از ترندترین و مورد اقبال‌ترین تکنیک‌ها و مهارت‌ها و بخشی از فرهنگ قهوه خوردن بدل شده است. همچنین رقابت‌هایی در میان باریستاهای سراسر جهان بر سر این هنر جذاب و دوست داشتنی وجود دارد که جدا از کل کل‌های دوستانه، سالانه مسابقاتی نیز در نقاط مختلف جهان برای تشخیص بهترین و زیباترین لته آرت‌ها برگزار می‌شود.
یک لته آرت زیبا می‌تواند احساس منحصر به فرد بودن را برای نوشیدنی ما به ارمغان بیاورد و همچین تصویر مناسبی برای پست کردن در شبکه‌های اجتماعی باشد.

شما نیز تجربه‌های خوبتان و لیوان‌های لته‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید